O bohu.sk

Keď volám, vyslyš ma, Bože mojej spravodlivosti! Ty si mi uľavoval v tiesni – zmiluj sa nado mnou a počuj moju modlitbu!

ž 4/2

Verím, že v tvojom živote nastala chvíľa keď si bol v tiesni, potreboval si pomôcť, chcel si na niekoho zavolať, aby ti pomohol, ale nikde nikto – bol si sám.

Aj mne sa sa to stalo. Ležal som v posteli v tiesni. Počul som nástenné hodiny – každý tik tak – akoby bol ich zvuk znásobený a čas sa tiahol pomalšie. Duša v súžení z nevyriešenej veci. Čo sa stane? Ako to dopadne? Keby som len niekoho mal na koho by som vedel zavolať. Kto by skutočne pomohol. Kto by ma vytrhol zo súženia. Mohol som zavolať na moju mamu. Snažila by sa mi pomôcť – asi by mi povedala, aby som sa netrápil, že sa to vyrieši. Ale moje súženie nemohla zobrať – ani strach. Ona nemohla vidieť moje vnútro. Aký len hrozný čas to bol.

Teraz ale máme niekoho, kto mi rozumie dokonale. Kto vidí moju dušu – myšlienky – túžby – trápenia. Biblia obsahuje návod ako sa zbaviť trápenia. Je to Boh a skrze obeť Pána Ježiša som s Bohom zmierený a jednoducho môžem ako žalmista volať na Boha: Keď volám, vyslyš ma – zmiluj sa nado mnou – počuj moju modlitbu.

Teraz viem, že aj keď som sám tak Boh mi dá prebývať bezpečne.

V pokoji ľahnem si, aj zaspím; lebo Ty, Hospodine, aj keď som sám, dáš prebývať mi bezpečne.

Ž 4/9
evanjelizačný kalendár 2020 týždeň 2

Pre ďalšie zamyslenia z Evanjelizačného kalendáru 2020 kliknite na tento link.

Čo je evanjelizačný kalendár? Viac si prečítajte tu.